Eventyrlig Oppussing i Etne
I sesongens første episode av Eventyrlig Oppussing går turen vestover. I vakre Frette i Etne ligger hytta til familien Opedal, like ved Stordalsvatnet. Her skal Halvor Bakke og teamet hans gi den gamle familiehytta en skikkelig forvandling, både inne og ute.
Mer funksjon og peiskos
Hytta er opprinnelig fra 1968, men ble omfattende rehabilitert i 2008 med blant annet ny kledning, nytt tak, nytt pipeløp og nytt elektrisk anlegg. Denne gangen handler det først og fremst om å gjøre hytta mer funksjonell og innbydende for familien.
Et av ønskene er å skape en lunere og mer sosial hytte, med gode løsninger for både matlaging, avslapning og samvær. Da er det også naturlig å gi peisen en sentral plass.
Ny peis fra Contura
Som i de øvrige Eventyrlig Oppussing-prosjektene leverer Contura peisovn også til denne hytta. Valget falt på Contura i2 med glassdør, komplett med glassplate på gulvet.
Den moderne peisovnen blir et naturlig samlingspunkt i den oppgraderte hytta og tilfører både varme og peiskos. Med innsyn til flammene får familien en hyggelig varmekilde som passer godt inn i den nye atmosfæren.
Resultatet er en oppgradert hytte hvor peisen får være en viktig del av rommet – og et naturlig sted å samles når familien trekker inn fra naturen rundt Stordalsvatnet.
Lokale fagfolk på plass
Installasjonen av Contura i2 peisinnsats ble utført av Varmefag Haugesund, Bygnes Bygg.
Med lang erfaring og høy fagkompetanse sikret de en trygg og profesjonell montering – tilpasset både hyttas stil og tekniske krav.
Usikker på hvilken peis som passer for deg?
Prøv Conturas ovnsvelger og finn modellen som passer best til ditt hjem og dine behov.
Ovnsvelgeren hjelper deg å finne den rette ovnen for deg og ditt hjem.
Foto i artikkel: TMM produksjon / Ragnar Hartvig