Eventyrlig oppussing på Dønna
I sesongens første episode går turen til vakre Sandholmen, en øy rett utenfor Dønna på Helgelandskysten. Her venter en sjarmerende hytte som har vært i familiens eie siden 70-tallet – full av minner, men moden for en oppgradering.
Peisovn og peiskos i fritidsbolig utenfor Helgelandskysten
Familien ønsket seg aller mest et mer funksjonelt kjøkken og bad, og teamet tok fatt på utfordringen med både respekt og kreativitet.
Som en viktig del av den nye stua ble det installert en Contura 896 Style – en stilren og effektiv vedovn som med sitt høye format og store sideglass gir flammene den plassen de fortjener. Denne ovnen er lett å elske, og tiltrekker seg både blikk og mennesker. Den finnes i flere varianter og farger, og med oppdateringen til Style-serien får man nå enda høyere glassparti i døren for maksimal ildsynlighet. Skorsteinen kan kobles til både topp og bakside – perfekt tilpasset ulike behov og planløsninger.
Peisovnen er montert av våre dyktige fagfolk på Varmefag Mosjøen.
Resultatet på Sandholmen ble en moderne og funksjonell hytte som fortsatt ivaretar sin opprinnelige sjel – klar for nye generasjoner og lange kvelder foran flammene.
Contura 896G Style med sideglass og glassdør
Førbilde fra stue med liten vedovn
Etterbilde fra stue med Contura vedovn
Automatisk pipebrannslukker fra SAFI
SAFI har levert Retro-fit automatisk pipebrannslukker på fritidsboligen, som både varsler og slukker pipebrann.
Safi-systemet er utviklet og testet i Norge – tilpasset norske fyringsvaner, piper og værforhold. Teknologien kombinerer robust, mekanisk slukking med smart varsling og brukervennlig installasjon. Den er bygget for å tåle røffe forhold og for å fungere i hytter uten internett, så vel som i moderne hjem.
Safi-teknologien er patentbeskyttet i Norge, og testet med svært gode resultater av anerkjente fagmiljøer hos SINTEF og Rise Fire Research.